Monthly Archives: Marzec 2019

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Sławsku Dolnym (gm. Strzelno)

23 marca 2019 r. (sobota) ok. godz. 00:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i ciężarowego w Sławsku Dolnym (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi po zderzeniu z samochodem ciężarowym DAF. Droga krajowa DK25 całkowicie zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do kierowcy samochodu osobowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych i przekazaniu zespołowi ZRM. Osoba poszkodowana została przewieziona przez zespól ZRM do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały około 4h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar domku letniskowego w Wieńcu (gm. Mogilno)

18 marca 2019 r. (poniedziałek) ok. godz. 12:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w miejscowości Wieniec (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 2,5/16 z OSP Padniewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się budynek letniskowy.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów poległy na odłączeniu energii elektrycznej, a następnie podaniu dwóch prądów wody na palącą się konstrukcję budynku oraz wyposażenie.  Usunięto nadpalone elementy budynku. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO.

Działania zastępów trwały 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Wypadek samochodu osobowego w Ostrowie (gm. Strzelno).

18 marca 2019 r. (poniedziałek) ok. godz. 07:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Ostrowie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, zastępy GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wcześniejszym uderzeniu w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżował sam kierowca.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do mężczyzny a następnie udzieleniu mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po ewakuacji poszkodowany został przetransportowany przez PRM do szpitala. Sprawdzono szczelność układu olejowego i paliwowego.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1,5h.

Zdjęcie: OSP Ostrowo

Dachowanie samochodu osobowego w Markowicach (gm. Strzelno)

16 marca 2019 r. (sobota) ok. godz. 17:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Markowicach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, zastęp GBA 2,5/16  z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Inowrocławiu, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Skoda, który uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Kierowca poza pojazdem, ewakuowany przez osoby przejeżdżające obok miejsca zdarzenia, pod opieką ZRM. Droga gminna zablokowana. Po przebadaniu kierowcy został on zabrany do szpitala w Inowrocławiu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe oraz sprawdzeniu płynów eksploatacyjnych, oświetleniu terenu akcji i pomocy Policji w kierowaniu ruchem na zorganizowanym przez Policję objeździe.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały około 4h.

Zdjęcie: JRG Mogilno

Ostrzeżenie na dzień 15/16.03.2019 – Silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 22:00 dnia 15.03.2019 do godz. 08:00 dnia 16.03.2019

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach miejscami do 90 km/h z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak

Dyżurny synoptyk: Grzegorz Pietrucha

Źródło informacji: IMGW-PIB

Wypadek samochodu ciężarowego i osobowego w Jeziorach Wielkich

12 marca 2019 r. (wtorek) ok. godz. 23:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w Jeziorach Wielkich.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 oraz SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z uszkodzoną częścią kabiny oraz zniszczony samochód osobowy. Samochody oddalone od siebie około 100 m.

Miejsce akcji zabezpieczono. Samochodami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia w samochodzie osobowym znajdował się uwieziony kierowca. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego oraz jego ewakuacji. Niestety nie udało się uratować mężczyzny.

Zastępy odłączyły również akumulator w samochodzie ciężarowym, oraz wypompowały olej napędowy z uszkodzonego zbiornika paliwa samochodu ciężarowego. Ze względu na duży ruch na drodze krajowej strażacy z OSP wspólnie z Policją kierowali ruchem na ustalone objazdy.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Prokurator, Zakład Medycyny Sądowej, Pomoc drogowa.

Działania zastępów łącznie z oświetleniem terenu na potrzeby technika policyjnego trwały blisko 7h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

Kolizja samochodu osobowego z ciężarowym w Jeziorkach (gm. Strzelno)

12 marca 2019 r. (wtorek) ok. godz. 07:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego i ciężarowego w Jeziorkach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 + przyczepka chemiczna i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi znajdujący się częściowo w przydrożnym rowie częściowo na poboczu drogi oraz stojący na drodze ok. 300m dalej samochód ciężarowy marki DAF z rozerwanym zbiornikiem paliwa oraz uszkodzonym przodem pojazdu.

Kierowcy samochodów znajdowali się poza pojazdami. Na zdarzenie najechali strażacy z JRG Mogilno jadący na egzamin z KPP. Podjęli oni natychmiastowo działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu Audi.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu energii elektrycznej w pojeździe, sprawdzeniu szczelności układów płynów eksploatacyjnych – wyciek paliwa z rozerwanego zbiornika samochodu ciężarowego. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej był zablokowany. Przystąpiono do przepompowania paliwa znajdującego się w uszkodzonym zbiorniku do beczek.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały około 2,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu ciężarowego w Kuśnierzu (gm. Jeziora Wielkie).

11 marca 2019 r. (poniedziałek) ok. godz. 16:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu ciężarowego w Kuśnierzu (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy Scania z naczepą znajdujący się częściowo w przydrożnym rowie, a częściowo na jezdni blokujący jeden pas ruchu drogi DK25. Podróżujący samochodem kierowca znajdował się poza pojazdem – bez obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania w samochodzie oraz sprawdzeniu szczelności układu paliwowego – brak wycieków. W dalszej fazie strażacy pomagali Policji w kierowaniu ruchem drogowym na DK25.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pomoc drogowa.

Zdjęcia: OSP Jeziora Wielkie

Zderzenie 2 samochodów osobowych w Jeziorach Wielkich

10 marca 2019 r. (niedziela) ok. godz. 19:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych w Jeziorach Wielkich.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GCBA 5/35 i SLRt z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa auta po zderzeniu. Samochodem Skoda podróżowały dwie osoby. Samochodem BMW podróżowały dwie osoby. Droga krajowa całkowicie zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w celu wykonania dokładnych badań. W dalszej części działań zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne, pomagano Policji w kierowaniu ruchem drogowym i oświetlono teren akcji do działań technika policyjnego.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały około 3h.

Zdjęcia: OSP Jeziora Wielkie

Dachowanie samochodu osobowego w Kuśnierzu (gm. Jeziora Wielkie)

9 marca 2019 r. (sobota) ok. godz. 14:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Kuśnierzu (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW na dachu, blokujący jeden pas jezdni oraz uszkodzony znak drogowy. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które znajdowały się poza samochodem, bez widocznych obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na rozłączeniu instalacji elektrycznej oraz gazowej w pojeździe. Kierowano ruchem drogowym oraz usunięto pojazd z jezdni na boczną drogę. Na czas usuwania pojazdu zamknięto drogę w dwóch kierunkach. Pozostawioną ziemię po dachowaniu na drodze krajowej zmyto prądem wody.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ponad 1,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Archiwum