Menu Zamknij

Pożar hali produkcyjnej w miejscowości Mokre

19 października 2015 około godz. 13:50 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odebrał zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej w miejscowości Mokre.

Do działań skierowano łącznie 17 zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu mogileńskiego, żnińskiego i inowrocławskiego.


2

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar hali produkcyjnej zakładu specjalizującego się w regeneracji zawieszeń samochodowych. Pożar obejmował wyposażenie hali (obrabiarki cyfrowe, elementy zawieszeń samochodowych, materiały służące do produkcji i naprawy) oraz konstrukcję obiektu wykonaną z płyt warstwowych.

4

6

5

3

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu prądów piany i wody w natarciu na miejsce pożaru oraz prowadzono działania w obronie sąsiadującego budynku mieszkalnego i drugiego budynku produkcyjnego. W trakcie działań udało się ewakuować 1 butlę z gazem propan-butan, pozostałe butle z gazami technicznymi eksplodowały zwiększając intensywność pożaru.

1

Ze względu na niestabilność konstrukcji oraz zagrożenie kolejnymi wybuchami, podjęto decyzję o działaniu z zewnątrz obiektu i wycofano roty działające w środku hali.

W celu dotarcia do wszystkich źródeł ognia podjęto decyzję o podaniu prądu wody z kosza podnośnika hydraulicznego.

Na miejsce pożaru przybyli: Z-ca Komendanta Powiatowego PSP Mogilno, Nadzór Budowlany, Policja, Oficer Operacyjny KW PSP w Toruniu, Pogotowie Energetyczne.

Działania zastępów trwały nieprzerwanie przez 9 godzin.

zdjęcia: dh M.Wziętek OSP Strzelno