Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Olsza

17 listopada 2015 około godz. 9:50 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Olsza (gm. Mogilno).

Dyżurny skierował do działań 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz po 1 zastępie z OSP Gębice i OSP Kwieciszewo.

IMG_9626

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW Golf, który uderzył tyłem w drzewo. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Dwie wyszły z pojazdu o własnych siłach i nie wymagały pomocy lekarskiej. Jedna osoba – kobieta – z urazem kręgosłupa nie mogła wyjść o własnych siłach. Droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie w obecności ratownika medycznego poszkodowaną ewakuowano do karetki na noszach typu deska. Jednocześnie z wykonywaniem dostępu do poszkodowanej strażacy  prowadzili wsparcie psychiczne oraz zabezpieczyli kobietę przed utratą ciepła. W dalszej części działań sprawdzono szczelność układu paliwowego, zakręcono instalację gazową w pojeździe. Ratownicy pomagali policji w kierowaniu ruchem drogowym.

IMG_9626

IMG_9625

Działania zastępów trwały około dwie i pół godziny

 

Zdjęcia: JRG Mogilno