Menu Zamknij

Wypadek 2 samochodów osobowych w miejscowości Ciechrz (gm. Strzelno)

8 marca 2016r około godz. 14:20 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 2 samochodów osobowych w miejscowości Ciechrz (gm. Strzelno).

Do działań skierowano zastępy GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy GCBA 5/35, GBA 2,5/25 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochody osobowe Opel oraz Honda stojące częściowo na drodze powiatowej nr DP 2564C, a częściowo w rowie. W wyniku zderzenia w/w pojazdów poszkodowana została jedna osoba – kierowca Hondy, przytomna, bez widocznych obrażeń. W chwili przybycia zastępu OSP Strzelno obaj kierowcy znajdowali się poza strefą zagrożenia. Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wsparciu psychicznym osoby poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach. Po przybyciu zespołu Pogotowia Ratunkowego poszkodowanego mężczyznę przekazano pod jego opiekę. Przybyły na miejsce lekarz zadecydował o zabraniu poszkodowanego do szpitala w Inowrocławiu w celu jego przebadania pod kątem ewentualnych obrażeń. Dalsze działania polegały na usunięciu pozostałości powypadkowych oraz substancji ropopochodnej z nawierzchni drogi.

Na miejsce przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Akcja trwała ponad dwie i pół godziny

IMG_0869

05

03

zdjęcia: dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl), JRG Mogilno