Menu Zamknij

Pożar trzciny w miejscowości Mokre (gm. Dąbrowa)

23 kwietnia 2016r dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie od dyżurnego  Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie o pożarze trzciny nad jeziorem Białe w miejscowości Mokre (gm. Dąbrowa). Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do jednostki ze Żnina, a z treści zgłoszenia nie wynikało jasno na terenie którego powiatu wystąpiło zagrożenie, więc dyżurny skierował do działań zastępy GCBA z JRG Żnin, 2x GBA z OSP KSRG Nowa Wieś Pałucka oraz GBA z OSP Obudno.

Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny PSK Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie zadysponował do działań zastęp GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się trzcinę na brzegu jeziora na powierzchni około 300m2. Nie występowało zagrożenie dla budynków.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się trzcinę oraz jej dogaszaniu przy użyciu tłumic.

Działania trwały 1 godzinę.

IMG_1256

IMG_1257

IMG_1258

IMG_1259

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Dąbrowa