Menu Zamknij

Kolizja 2 samochodów osobowych w miejscowości Kopce (gm. Mogilno).

20 listopada 2016r około godz. 10:10 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych w miejscowości Kopce (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 2 samochody osobowe po zderzeniu bocznym. Samochód Mercedes (podróżował nim tylko kierowca) stał na prawym pasie drogi blokując go, natomiast samochód Renault (podróżowały 4 osoby) stał na lewym poboczu. Wszyscy uczestnicy kolizji znajdowali się poza uszkodzonymi pojazdami.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznych w uszkodzonych pojazdach. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych, kierująca samochodem Renault zaczęła uskarżać się na duszności oraz silne zdenerwowanie związane ze zdarzeniem. W związku z objawami, które zgłaszała poszkodowana, zastosowano tlenoterapię, termoizolację oraz wsparcie psychiczne. Po dojeździe zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowaną przekazano pod ich opiekę. Po przebadaniu kobieta pozostała na miejscu zdarzenia. W dalszej fazie działań na polecenie Policji, samochód Mercedes został usunięty z jezdni na pobocze.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe

Działania zastępów trwały ok. 50min.

img_0363

img_0359

img_0357

Zdjęcia: JRG Mogilno