Menu Zamknij

Zdarzenie drogowe w Świerkówcu

22 marca 2017r (środa) około godz. 19:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Świerkówiec (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę leżącego na jezdni oraz samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby w tym 3 miesięczne dziecko, w odległości ok 70 metrów od mężczyzny. Samochód poza jezdnią. Kierowca w trakcie jazdy zauważył człowieka leżącego na drodze i wykonał gwałtowny manewr omijania, który doprowadził do wypadnięcia pojazdu z jezdni.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na przeprowadzeniu KPP u mężczyzny (świadomy z zachowanymi czynnościami życiowymi) – poszkodowany po przekazaniu zespołowi pogotowia ratunkowego pozostał na miejscu zdarzenia. Dziecko (z zachowanym oddechem i tętnem) znajdowało się pod opieką matki. Dziecko po przebadaniu przez lekarza również pozostało pod opieką matki na miejscu zdarzenia. Przed przybyciem zastępów kierowca samochodu odłączył akumulator.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 40min

Zdjęcie: JRG Mogilno