Menu Zamknij

Pożar budynku mieszkalnego w Krzekotowie (gm. Dąbrowa)

10 kwietnia 2017r (poniedziałek) około godz. 18:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Krzekotowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GCBA 5/32 i GBA 2,5/16 z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w pokoju budynku gminnego jednorodzinnego. W pomieszczeniu znajdowała się jedna osoba – mężczyzna (przytomny). Mężczyzna został ewakuowany przez strażaków na zewnątrz gdzie została mu udzielona pierwsza pomoc (wsparcie psychiczne oraz tlenoterapia), po czym został przekazany pogotowiu ratunkowemu i przetransportowany do szpitala w Inowrocławiu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych wody z szybkiego natarcia na palące się elementy, które znajdowały się w pokoju, oraz na palący się strop. W dalszej fazie działań przystąpiono do oddymiania pomieszczenia, usuwania nadpalonego wyposażenia, oraz usunięciu części nadpalonego stropu. Dodatkowo sprawdzono kamerą termowizyjną wszystkie pomieszczenia na wypadek pożaru ukrytego. Roty pracowały w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Na miejsce przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Przedstawiciel Gminy Dąbrowa.

Działania zastępów trwały ponad 1,5h

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)