Menu Zamknij

Wypadek 2 samochodów w Goryszewie (gm. Mogilno)

14 kwietnia 2017r (piątek) około godz. 13:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 2 samochodów w miejscowości Goryszewo (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp Nissan Navara z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy Skoda Octavia oraz samochód dostawczy Ford Transit stojące częściowo na drodze. W pojazdach znajdowali się sami kierowcy.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów straży polegały na wydobyciu poszkodowanych na zewnątrz pojazdów. Do tego celu konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych w celu uwolnienia kierowcy z wraku samochodu Ford. Ze względu na obrażenia kierowcy Forda, decyzją lekarza na miejsce wypadku zostało zadysponowane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Drugi poszkodowany mężczyzna (kierowca sam. Skoda Octavia) został zaopatrzony medycznie w pojeździe a następnie pod nadzorem lekarza ewakuowany na zewnątrz. Działania medyczne prowadzone przez strażaków od czasu przybycia na miejsce zastępów były koordynowane przez lekarza.

Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Na czas działań droga wojewódzka była całkowicie zablokowana.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały ponad 3h.


 

Zdjęcia: JRG Mogilno