Menu Zamknij

Zderzenie samochodu osobowego i ciężarowego w Markowicach

19 kwietnia 2017r (środa) około godz. 03:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 2 samochodów ( osobowego i ciężarowego) w miejscowości Markowice (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno. Dodatkowo dyżurny poprosił o zadysponowanie 2 zastępów z JRG 1 w Inowrocławiu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z uszkodzonym lewym bokiem, znajdujący się na lewym pasie drogi oraz samochód osobowy z rozbitym przodem, znajdujący się częściowo na jezdni i na pasie zieleni. W trakcie rozpoznania ustalono, że samochodami podróżowali sami kierowcy. Kierowca samochodu osobowego doznał lekkich obrażeń ciała. W trakcie przybycia PSP znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Droga krajowa całkowicie zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdów, oświetleniu terenu działań, odłączeniu dopływu prądów z akumulatorów. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję usunięto pojazdy z drogi. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Inowrocławiu na szczegółowe badania.

Na miejsce przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Technik Policji

Działania zastępów trwały ponad 3h

Zdjęcia: dh Marek Wziętek (OSP Strzelno)