Wypadek samochodu ciężarowego z osobowym w Jeziorkach (gm. Strzelno)

21 sierpnia 2017r (poniedziałek) ok. godz. 18.55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w miejscowości Jeziorki (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo, SLRt z OSP Gębice oraz GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Peugeot w przydrożnym rowie, oraz samochód ciężarowy przewożący około 15 ton desek, który znajdował się częściowo w rowie częściowo na drodze krajowej blokując jeden pas ruchu. Kierowca samochodu Peugeot znajdował się w karetce pogotowia. Kierowca ciężarówki bez obrażeń znajdował się poza pojazdem. W obydwu samochodach podróżowali tylko kierowcy. Osobie poszkodowanej z samochodu osobowego pomocy udzielali uczestnicy ruchu wraz z Pogotowiem Ratunkowym.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały sprawdzeniu szczelności układów paliwowych oraz odłączeniu zasilania w pojazdach, pomocy pogotowiu w transporcie poszkodowanego do śmigłowca. W dalszej fazie oświetlono teren akcji dla potrzeb Policji. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe przez służby drogowe. W dalszej fazie działań kierujący samochodem ciężarowym zgłosił dolegliwości, po czym na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Ratunkowe, które zabrało kierowcę na badanie do szpitala w Strzelnie. Przez cały czas prowadzenia działań droga krajowa DK15 na tym odcinku była całkowicie zamknięta, ruch odbywał się wyznaczonym przez Policję objazdem.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe, Policja, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów wraz z czynnościami technika Policji trwały ok. 6h

Zdjęcia: dh Marek Wziętek (OSP Strzelno)

Archiwum