Kolizja samochodu ciężarowego w Goryszewie (gm. Mogilno)

6 października 2017r (piątek) ok. godz. 06:40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu ciężarowego w Goryszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy, którego przód znajdował się w przydrożnym rowie, a naczepa pojazdu blokowała cały pas drogi. Samochód ciężarowy uszkodził znak drogowy.
Kierowca, który doznał rozcięcia wargi znajdował się poza pojazdem. Samochód ciężarowy nie przewoził ładunku.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu, sprawdzeniu szczelności układów paliwowych (uszkodzony zbiornik) oraz odłączeniu zasilania w samochodzie.
Poszkodowany kierowca odmówił udzielenia pomocy medycznej w pełnym zakresie. Dokonano założenia opatrunku na krwawiącą ranę oraz prowadzono wsparcie psychiczne. W trakcie działań zauważono nieracjonalne zachowanie poszkodowanego (splątanie, nerwowość). Ponowiono prośbę o przyjazd Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Inowrocławiu.
W uszkodzonym zbiorniku znajdowała się mała ilość paliwa. Zbiornik zabezpieczono i uszczelniono.
Przez cały czas prowadzenia działań droga na tym odcinku była całkowicie zamknięta, ruch odbywał się wyznaczonym przez Policję objazdem. O zdarzeniu powiadomiono zarządcę drogi.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 2,5h


Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Archiwum