Zderzenie samochodu osobowego z samochodem dostawczym w Procyniu (gm. Mogilno)

6 listopada 2017r (środa) ok. godz. 07:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem dostawczym w Procyniu (gm Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp SLRt z OSP Gębice i zastęp GBA 2,5/16 z OSP Bielsko (pomoc sąsiedzka).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po wcześniejszym czołowym zderzeniu. Samochodem Fiatem podróżowały dwie osoby (mężczyźni). Jeden (pasażer) został uwieziony w samochodzie. Samochodem Ford podróżowała jedna osoba kobieta, która siedziała w samochodzie (zapewniony był dostęp do niej). Droga wojewódzka (DW 262) zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do pasażera samochodu Ducato przy użyciu narzędzi hydraulicznych, następnie przy wykorzystaniu noszy typu deska ewakuowano poszkodowanego na zewnątrz. Opiekę medyczną nad osobami uczestniczącymi w zdarzeniu do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego zapewnili strażacy. W samochodach odłączono akumulatory, kierowano ruchem drogowym oraz usunięto płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu i sintanu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h

Zdjęcia: OSP Gębice, JRG Mogilno

Archiwum