Zderzenie 2 samochodów osobowych w Czarnotulu (gm. Mogilno)

21 lutego 2018r (środa) ok. godz. 13:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Czarnotulu (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po dojeździe na miejsca zdarzenia zastano samochody osobowe Renault oraz Volkswagen stojące na skrzyżowaniu dróg powiatowych 2422C i 2426C. Samochodem Renault podróżowały dwie osoby (dwie kobiety), znajdowały się wewnątrz pojazdu uskarżając się na bóle w klatce piersiowej. Samochodem Volkswagen podróżowały trzy osoby – kobieta i dwójka dzieci. Wszyscy znajdowali się poza pojazdem. Kierująca VW uskarżała się na bóle w klatce piersiowej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na udzieleniu wszystkim osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzeniu wycieków w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu pojazdów oraz pozostałości powypadkowych z jezdni. Po udzielaniu pomocy przez zespoły pogotowia ratunkowego, karetki zabrały 3 osoby do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1,5h

Zdjęcia: JRG Mogilno, oraz dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Archiwum