Zderzenie 2 samochodów osobowych w Stodólnie (gm. Strzelno)

5 marca 2018r (poniedziałek) ok. godz. 08:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Stodólnie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe, po wcześniejszym zderzeniu, blokujące całą drogę powiatową. Samochodem Renault Scenic podróżowały dwie osoby (kobieta-obrażenia głowy, mężczyzna – obrażenia klatki piersiowej), samochodem VW Passat podróżował kierowca, który zbiegł z miejsca wypadku. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami pod opieką zespołów PRM. Po przebadaniu przez ratowników medycznych poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach, sprawdzeniu szczelności układów paliwowych oraz pomocy w kierowaniu ruchem drogowym. Po wykonaniu czynności przez Policję samochody usunięto poza drogę, a rozlane płyny eksploatacyjne zostały usunięte z jezdni przy użyciu sorbentu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Działania zastępów trwały ponad 3,5h

Zdjęcia: JRG Mogilno

Archiwum