Menu Zamknij

Pożar domku letniskowego w Przyjezierzu (gm. Jeziora Wielkie)

26 marca 2018r (poniedziałek) ok. godz. 01:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze domku letnistkowego na ul. Bukowej w Przyjezierzu (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GCBA 5/35 z OSP Strzelno, GBA 4/16 i GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo, GBA 2,5/16 z OSP Wójcin oraz GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się dach domku letniskowego, widoczne były płomienie, które wychodziły przez pokrycie dachowe. Osoby zamieszkujące znajdowały się poza budynkiem. Właściciele podjęli próbę ugaszenia ognia przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej – bez rezultatu. Na polecenie dyżurnego PSK właściciel odłączył zasilanie energii elektrycznej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów wody na palący się domek letniskowy. Ratownicy przy użyciu pilarek do drewna dokonali rozbiórki nadpalonej części konstrukcji dachowej. Dokonano sprawdzenia obiektu kamerą termowizyjną pod kątem występowania zarzewi ognia. Na miejsce przybył Patrol Ochrony oraz Policja. Właściciele odmówili zadysponowania zespołu pogotowia ratunkowego – brak obrażeń. Na dozorowaniu obiektu pozostała jednostka z OSP Wójcin. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO.

W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległ strop oraz więźba dachowa budynku.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Ochrona obiektów miejscowości Przyjezierze.

Działania zastępów trwały ok. 2h 40min

 

Zdjęcia: JRG Mogilno oraz OSP Strzelno