Menu Zamknij

Zderzenie 2 samochodów osobowych na obwodnicy Mogilna

30 marca 2018r (piątek) ok. godz. 18:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na obwodnicy Mogilna.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Mercedes w przydrożnym rowie na lewym boku (2 osoby poszkodowane – wewnątrz) oraz samochód Citroen na skrzyżowaniu (kierowca poza pojazdem – bez obrażeń). Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu dróg DW254/DP2426C (Droga Solidarności/ul. Niezłomnych).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na dotarciu do poszkodowanych w pojeździe Mercedes, udzieleniu im pierwszej pomocy i uwolnieniu ich z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po ułożeniu na desce ratowniczej, poszkodowanych przekazano pogotowiu ratunkowemu. Następnie odłączono instalacje elektryczne w pojazdach i sprawdzono wycieki płynów eksploatacyjnych. Powstałą na skutek zdarzenia plamę olejową na ul. Niezłomnych usunięto przy użyciu sorbentu. Ruch odbywał się wahadłowo.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h

Zdjęcia: JRG Mogilno oraz dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl).