Menu Zamknij

Pożar wiaty z sianem w Wiecanowie (gm. Mogilno)

6 czerwca 2018r (środa) ok. godz. 17:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze wiaty z sianem w miejscowości Wiecanowo (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i 2x SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy OSP: GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo, GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa, GBA 2,5/16 z OSP Niestronno, GCBA 5/24 i GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wiatę wypełnioną balotami siana, objętą w całości ogniem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na podaniu trzech prądów wody w obronie na przyległy budynek gospodarczy oraz rozrzutnik obornika. W dalszej części działań podano kolejne dwa prądy wody w natarciu na wiatę i znajdujące się wewnątrz baloty siana, zorganizowaniu punktu czerpania wody z pobliskiego stawu, odciągnięciu rozrzutnika, wywiezieniu słomy na wyznaczone przez właściciela miejsce oraz jej dogaszeniu kolejnymi dwoma prądami wody. Ratownicy pracowali w sprzęcie OUO. Do wywożenia balotów słomy użyto cięgnika rolniczego z ładowaczem czołowym oraz ładowarki przegubowej.

Na miejsce pożaru przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 4h.

Zdjęcia: OSP Dąbrowa