Utonięcie w Przyjezierzu

5 sierpnia 2018r (niedziela) ok. godz. 15:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w Jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 z pontonem i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo, SLRt z OSP Jeziora Wielkie z łodzią, SLRt z OSP Gębice z łodzią, GCBA 5/35 z OSP Strzelno. W międzyczasie zadysponowano także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Konin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia na niestrzeżonej części plaży zastano sześciu ratowników WOPR oraz dwie osoby cywilne w wodzie poszukujących mężczyzny, który kilka metrów od brzegu zniknął pod wodą.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na poszukiwaniu osoby zaginionej w okolicy miejsca, w którym poszkodowany zniknął pod wodą przy pomocy pontonu, łodzi z sonarem (dwóch łodzi OSP i jednej łodzi WOPR) oraz sprzętu ABC do nurkowania. W kolejnej fazie działań po dojeździe SGRWN z JRG Konin przystąpiono do poszukiwania osoby zaginionej przez nurków w ekwipunku. Niestety po kilkudziesięciu minutach poszukiwań potwierdziły się informacje o utonięciu mężczyzny.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, WOPR, Prokurator.

Działania zastępów trwały ok. 5,5h.

Zdjęcia: OSP Jeziora Wielkie.

Archiwum