Pożar garażu w Sędowie (gm. Dąbrowa)

10 sierpnia 2018r (piątek) ok. godz. 15:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze garażu w Sędowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano budynek warsztatowo – garażowy objęty w całości przez płomienie. Wewnątrz budynku znajdował się samochód VW, butla 11 kg propan-butan oraz wyposażenie garażu. Do jednej ze ścian palącego się budynku dostawiony był blaszany garaż wewnątrz którego znajdowało się drewno opałowe. Mieszkańcy znajdowali się poza obiektem, energia elektryczna w budynku odłączona.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie na blaszany garaż oraz dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. W dalszej fazie działań pojazd został wyciągnięty z wnętra budynku. Na pojazd podano pianę ciężką w celu ugaszenia pożaru. Z budynku usunięto butlę propan-butan. Luźne elementy konstrukcji budowlanej zostały usunięte przy pomocy bosaków.

Działania zastępów trwały ponad 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

Archiwum