Menu Zamknij

Zderzenie 2 samochodów osobowych na Obwodnicy Mogilna

7 września 2018r (piątek) ok. godz. 16:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 2 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Obwodnicą Mogilna.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po wcześniejszym zderzeniu, blokujące jeden pas ruchu na Obwodnicy Mogilna. Samochodem Fiat podróżowały dwie osoby, samochodem Opel podróżowała jedna osoba. Wszystkie osoby oprócz kierowcy Opla znajdowały się poza pojazdem. Po przebadaniu przez lekarza kierujący Oplem został zabrany do szpitala w Inowrocławiu, natomiast pozostali uczestniczy zdarzenia  – bez obrażeń pozostały na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz instalacji gazowej w Oplu, sprawdzeniu szczelności układów paliwowych oraz pomocy w kierowaniu ruchem drogowym. Po wykonaniu czynności przez Policję samochody usunięto poza drogę, a pozostałości powypadkowe zostały posprzątane. W czasie prowadzenia działań ruch na skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą powiatową 2426C odbywał się wahadłowo.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno oraz dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)