Menu Zamknij

Kolizja 2 samochodów w Sucharzewie (gm. Dąbrowa)

22 października 2018r (poniedziałek) ok. godz. 11:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu dostawczego z ciężarowym w Sucharzewie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa uszkodzone pojazdy. Samochód ciężarowy znajdował się na pasie drogi w kierunku miejscowości Dąbrowa, natomiast samochód dostawczy znajdował się na bocznej drodze. Pojazdami podróżowały w sumie 4 osoby. Wszystkie znajdowały się poza pojazdami. Jedna osoba wymagała pomocy lekarskiej. Pogotowie oraz Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na sprawdzeniu szczelności układów paliwowych w uszkodzonych pojazdach, odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu pozostałości pokolizyjnych z jezdni.
Do czasu przybycia holownika kierowano ruchem drogowym – ruch wahadłowy. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez lekarza pozostała na miejscu zdarzenia. Samochód ciężarowy został odholowany przez holownik.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe (przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej), Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 3,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno