Menu Zamknij

Pożar w piwnicy bloku na ul. 22 Stycznia w Mogilnie

27 października 2018r (sobota) ok. godz. 22:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze śmieci w piwnicy bloku na ul. 22 Stycznia w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie na klatce schodowej oraz w piwnicy budynku wielorodzinnego. Osoba zgłaszająca przebywała na zewnątrz budynku. Poinformowała przybyłe zastępy o prawdopodobnym miejscu powstania pożaru.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w obiekcie, wprowadzeniu roty z prądem wody, oraz drugiej roty z kamerą termowizyjną w celu lokalizacji pożaru. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO. Po zlokalizowaniu źródła ognia w jednym z pomieszczeń podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci. Jednocześnie prowadzono wentylację klatki schodowej w celu zabezpieczenia drogi ewakuacji. Podczas prowadzonych działań ewakuowano z budynku 28 osób. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony oraz sprawdzony wykrywaczem wielogazowym w celu wykrycia gazów niebezpiecznych. Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Gazowe sprawdziło szczelność instalacji gazowej w obiekcie.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Gazowe, Zarządca budynku.

Działania zastępów trwały ok. 2h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)