Menu Zamknij

Pożar w budynku wielorodzinnym w Kwieciszewie (gm. Mogilno)

4 listopada 2018r (niedziela) ok. godz. 01:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu budynku wielorodzinnego w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo i SLRT z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano duże zadymienie w jednym z mieszkań na parterze w budynku wielorodzinnym. Wewnątrz zamkniętego mieszkania, w strefie zadymienia znajdowała się jedna osoba.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na wejściu do mieszkania przez okno. Rota ewakuowała mężczyznę na zewnątrz pomieszczenia. Po wyniesieniu poszkodowanego mężczyzny w miejsce bezpieczne, stwierdzono u niego brak oddechu i tętna – rozpoczęto RKO i kontynuowano je do momentu przekazania przybyłemu Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych poszkodowanemu. Równocześnie przeprowadzono ewakuację mieszkańców z całego budynku wielorodzinnego na czas prowadzenia działań gaśniczych (9 osób w tym jedno dziecko), odłączono zasilanie elektryczne w mieszkaniu, podano jeden prąd wody na palące się przedmioty wewnątrz pomieszczenia, oddymiono budynek.
Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń w budynku na zawartość tlenku węgla (po przewietrzeniu budynku urządzenie nie wskazało tlenku węgla) zdecydowano o powrocie mieszkańców do swoich mieszkań.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Technik Policji, Pogotowie Ratunkowe, Wicestrosta Mogileński, Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie, Zastępca Dowódcy JRG w Mogilnie, Przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Mogileńskie Domy.

Ostatni zastęp wrócił do bazy po ok. 3,5h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)