Menu Zamknij

Czołowe zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Kwieciszewie (gm. Mogilno)

6 lutego 2019 r. (środa) ok. godz. 06:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i ciężarowego w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z naczepą (cysterna, bez ładunku) oraz samochód osobowy Fiat po wcześniejszym czołowym zderzeniu. Pojazdy znajdowały się na prawym pasie drogi. Kierowca samochodu ciężarowego opuścił pojazd o własnych siłach, kierowca samochodu osobowego znajdował się w pojeździe z licznymi obrażeniami ciała.

Miejsce akcji zabezpieczono. Podjęto natychmiastową decyzję o ewakuacji poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego na nosze typu deska. W trakcie ewakuacji przystąpiono do udzielania pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Po przybyciu na miejsce zespołu PRM dalsze udzielanie pomocy odbywało się wspólnie z ratownikami pogotowia. Odcięto dopływ prądu z akumulatorów, sprawdzono szczelność układu paliwowego a w dalszej części działań udzielono pomocy policji w kierowaniu ruchem w miejscu wypadku.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały blisko 3h.

Zdjęcia: JRG Mogilno