Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego i ciężarowego w Kwieciszewie (gm. Mogilno)

4 marca 2019 r. (poniedziałek) ok. godz. 01:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i ciężarowego w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo i SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Citroen znajdujący się poza jezdnią, leżący na chodniku na lewym boku oraz samochód ciężarowy stojący na jezdni w kierunku miejscowości Strzelno. Samochodem ciężarowym podróżowało 2 mężczyzn (nie odnieśli obrażeń).

Miejsce akcji zabezpieczono. Pogotowie Ratunkowe na miejsce zdarzenia przybyło równocześnie z zastępami Straży Pożarnej. W wyniku zderzenia w samochodzie osobowym uwięzionych zostało 3 mężczyzn. Podjęto natychmiastową decyzję o wykonaniu dostępu do poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Osoby te zostały przez strażaków ewakuowane na zewnątrz samochodu przy użyciu noszy typu deska i przekazane  zespołowi PRM. Niestety pomimo usilnych starań nie udało się uratować poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Prokurator, Zakład Medycyny Sądowej, Przedstawiciel GDDKiA, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały około 5,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno oraz p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)