Menu Zamknij

Wypadek samochodu ciężarowego i osobowego w Jeziorach Wielkich

12 marca 2019 r. (wtorek) ok. godz. 23:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w Jeziorach Wielkich.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 oraz SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z uszkodzoną częścią kabiny oraz zniszczony samochód osobowy. Samochody oddalone od siebie około 100 m.

Miejsce akcji zabezpieczono. Samochodami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia w samochodzie osobowym znajdował się uwieziony kierowca. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego oraz jego ewakuacji. Niestety nie udało się uratować mężczyzny.

Zastępy odłączyły również akumulator w samochodzie ciężarowym, oraz wypompowały olej napędowy z uszkodzonego zbiornika paliwa samochodu ciężarowego. Ze względu na duży ruch na drodze krajowej strażacy z OSP wspólnie z Policją kierowali ruchem na ustalone objazdy.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Prokurator, Zakład Medycyny Sądowej, Pomoc drogowa.

Działania zastępów łącznie z oświetleniem terenu na potrzeby technika policyjnego trwały blisko 7h.

Zdjęcia: JRG Mogilno