Menu Zamknij

Pożar trzcinowisk w miejscowości Potrzymiech Rzeszynkowski (gm. Jeziora Wielkie)

31 marca 2019 r. (niedziela) ok. godz. 12:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze trzcinowisk w miejscowości Potrzymiech Rzeszynkowski (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy OSP: GBA 2,5/16 i GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie, GBA 2,5/16 z OSP Wójcin, GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo i GCBA 5/35 z OSP Strzelno. Dodatkowo zadysponowano kilka zastępów z powiatu inowrocławskiego, gdyż pożar objął także fragment terenu na obszarze powiatu inowrocławskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się trzcinę na powierzchni ok. 8 hektarów. Pożar rozprzestrzeniał się w kierunku powiatu inowrocławskiego. Pożar objął obszar dwóch powiatów (mogileński i inowrocławski).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na gaszeniu trzcinowiska przy użyciu tłumic oraz łopat. W celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się pożaru zadysponowano samolot gaśniczy, który dokonał zrzutu wody na palącą się trzcinę.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Przedstawiciele Służby Leśnej.

Działania zastępów trwały blisko 3h 40min.

Zdjęcia: OSP Jeziora Wielkie