Menu Zamknij

Pożar budynku mieszkalnego w Bystrzycy (gm. Mogilno)

15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) ok. godz. 22:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Bystrzycy (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SHD-19 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo oraz GCBA 5/32 i GCBA 9,2/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się budynek mieszkalny jednorodzinny. Budynek w całości wykonany był z drewna, co miało wpływ na szybkość rozwijania się pożaru. Prąd został odłączony przed przybyciem straży pożarnej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody w natarciu zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz budynku. Jednocześnie prowadzono przeszukiwanie obiektu pod kątem obecności osób poszkodowanych – nikogo nie znaleziono. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcyjnych budynku i dogaszaniu ich. Cały obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem występowania ognisk ukrytych – wynik negatywny.

Działania zastępów trwały ok. 6h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)