Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego i koparki w Strzelnie

16 maja 2019 r. (czwartek) ok. godz. 09:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego i koparki na ul. kard. Wyszyńskiego w Strzelnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy stojący na jezdni. Pogotowie Ratunkowe na miejscu udzielało pomocy osobom, które podróżowały samochodem. Ruch odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zakręceniu butli z gazem oraz odłączeniu akumulatora. W trakcie rozpoznania stwierdzono, że kierowca koparki przewoził sito i podczas włączania się do ruchu wjechał na drogę krajową doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym.

Strażacy na czas prowadzenia czynności wyjaśniających przez Policję kierowali ruchem na drodze krajowej. Po zakończeniu oględzin policyjnych, usunięto samochód osobowy na pobocze.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2h 20min.

Zdjęcia: OSP Strzelno