Menu Zamknij

Zderzenie samochodu dostawczego z autobusem w Wieńcu (gm. Mogilno)

22 maja 2019 r. (środa) ok. godz. 07:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu dostawczego z autobusem w miejscowości Wieniec (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/24 z OSP Niestronno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy Peugeot oraz autobus Neoplan po zderzeniu. Samochodem Peugeot podróżowały dwie osoby. Obie osoby wymagały udzielenia pierwszej pomocy. Autobusem podróżowały trzy osoby – bez obrażeń. Droga powiatowa całkowicie zablokowana.
Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedlekarskiej kierowcy i pasażerowi Peugeota. Po przekazaniu poszkodowanych przybyłemu na miejsce zespołowi PRM strażacy zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne oraz odłączyli instalację elektryczną w samochodzie dostawczym. Po wykonaniu czynności przez technika policyjnego drogę odblokowano.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno.