Menu Zamknij

Kolizja 3 samochodów osobowych na DK15 w pobliżu Żabna (gm. Mogilno)

25 maja 2019 r. (sobota) ok. godz. 14:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów osobowych na DK15 na wysokości miejscowości Żabno (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo i SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody osobowe po wcześniejszym zderzeniu. Wszystkie pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Jeden z pojazdów leżał na prawym boku. Wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami. Z leżącego samochodu świadkowie zdarzenia wyciągnęli trzy osoby podróżujące (w tym jedno dziecko).

Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. W pojazdach odłączono instalację elektryczną, zamknięto zawór gazu oraz sprawdzono czy nie wystąpiły wycieki. Następnie osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłemu ZRM. Trzy osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala w celu wykonania dokładnych badań. Podczas prowadzonych działań oraz czynności prowadzonych przez Policję ruch na DK15 odbywał się wahadłowo.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Ostatni zastęp wrócił do bazy po ponad 2,5h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)