Menu Zamknij

Kolizja 2 samochodów osobowych w Markowicach (gm. Strzelno)

2 czerwca 2019 r. (niedziela) ok. godz. 13:28 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych w Markowicach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno. Do działań zadysponowano także GBA 2,5/16 i SRt z JRG1 Inowrocław.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pojazd Peugeot blokujący pas jezdni po kolizji z pojazdem Audi, które po dachowaniu znajdowało po za pasem jezdni. Jeden pas jezdni drogi krajowej DK15 zablokowany. Samochodem Peugeot podróżowały 4 osoby. Audi podróżował sam kierowca, który został wyciągnięty z pojazdu przez ZRM przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem na drodze krajowej DK15. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala w celu wykonania dokładnych badań.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno