Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w Jeziorkach (gm. Strzelno)

19 czerwca 2019 r. (środa) ok. godz. 14:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Jeziorkach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24, GCBA 9/60, 2xSLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wcześniejszym uderzeniu w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała pięcioosobowa rodzina. 4 osoby (1 dorosła i 3 dzieci) zostały ewakuowane z samochodu przed przyjazdem pierwszego zastępu Straży Pożarnej przez osoby postronne.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej kolejności polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody na dymiącą się komorę silnika, wykonaniu dostępu do uwięzionego mężczyzny za pomocą sprzętu hydraulicznego. W trakcie wykonywania dostępu do poszkodowanego przystąpiono do udzielania pomocy przedmedycznej. Pozostali funkcjonariusze udzielali pomocy przedmedycznej pozostałym uczestnikom wypadku.

Niestety pomimo usilnych starań nie udało się przywrócić czynności życiowych 2 osobom. Najciężej ranną przetransportowała do szpitala załoga LPR. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali przez PRM.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Zastępca Komendanta PSP w Mogilnie, Prokurator, Zakład Medycyny Sądowej.

Działania zastępów trwały ponad 2h.

Zdjęcie: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)