Menu Zamknij

Dachowanie samochodu osobowego w Proszyskach (gm. Jeziora Wielkie)

13 lipca 2019 r. (sobota) ok. godz. 10:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Proszyskach (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/16 z OSP Wójcin i GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który wypadł z drogi i leżał na dachu, na polu. Pojazdem podróżowały trzy osoby. Wszystkie podróżujące osoby znajdowały się poza pojazdem i trafiły pod opiekę przybyłego razem z zastępem Straży Pożarnej zespołu Pogotowia Ratunkowego. Podjęto decyzję o przewiezieniu wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu na obserwację do szpitala. Ruch na DK25 odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania w pojeździe, sprawdzeniu szczelności układu paliwowego – bez wycieków, zakręceniu zaworu LPG oraz kierowaniu ruchem drogowym na DK25. Po wykonaniu czynności przez funkcjonariuszy Policji postawiono samochód na koła i uprzątnięto pozostałości powypadkowe.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno