Menu Zamknij

2 zdarzenia drogowe w Chabsku (gm. Mogilno)

16 lipca 2019 r. (wtorek) doszło do 2 zdarzeń drogowych z udziałem samochodów osobowych w miejscowości Chabsko (gm. Mogilno). Pierwsze zgłoszenie do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie wpłynęło ok. godz. 16:15, natomiast drugie ok. godz. 21.25.

Do działań dyżurny dwukrotnie skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Pierwsze zdarzenie:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy częściowo w przydrożnym rowie a częściowo na jezdni oraz uszkodzony znak drogowy. Pojazdem podróżowały trzy osoby.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatora, sprawdzeniu instalacji paliwowej, kierowaniu ruchem, usunięciu pojazdu z przydrożnego rowu. Po przebadaniu poszkodowanych, decyzją ratownika medycznego przetransportowano wszystkich uczestników kolizji do szpitala.

Drugie zdarzenie:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy w przydrożnym rowie, uszkodzony znak drogowy oraz cztery przydrożne drzewa. Pojazdem podróżowały cztery osoby. Ze względu na odniesione obrażenia jeden z pasażerów nie był w stanie samodzielnie opuścić pojazdu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na ewakuacji poszkodowanego wraz z ratownikami medycznymi z uszkodzonego pojazdu do karetki pogotowia na noszach typu deska, opatrzeniu drobnych skaleczeń jednemu z pozostałych pasażerów, sprawdzeniu instalacji paliwowej oraz elektrycznej w pojeździe, kierowaniu ruchem, oświetleniu terenu akcji do czasu zakończenia podjętych czynności przez funkcjonariuszy Policji. Najbardziej poszkodowany pasażer został zabrany z miejsca zdarzenia przez ZRM do szpitala. Pozostali uczestnicy wypadku pozostali na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów przy pierwszym zdarzeniu trwały ok. 1h, natomiast przy drugim – ok. 2,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno