Menu Zamknij

Wypadek samochodu ciężarowego i 2 osobowych na Drodze Solidarności w Mogilnie

9 sierpnia 2019 r. (piątek) ok. godz. 16:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego i 2 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Drogą Solidarności (Obwodnica Mogilna).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 5/40 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo i SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr DW254 z drogą powiatową DP2426C zastano 3 samochody (2 osobowe i 1 ciężarowy), które uległy zderzeniu. Samochodem osobowym Mercedes podróżowały 2 osoby, samochodem osobowym marki Opel również 2 osoby, natomiast samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca. Wszystkie osoby znajdowały się wewnątrz pojazdów.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na ewakuacji najciężej poszkodowanych – dwóch osób z samochodu Mercedes. W tym samym czasie ratownicy Straży Pożarnej udzielali pomocy poszkodowanemu z samochodu Iveco oraz wsparcia psychicznego osobom podróżującym samochodem Opel.

Niestety po przybyciu na miejsce zdarzenia LPR, lekarz stwierdził zgon pasażerki Mercedesa. Po przebadaniu podróżujących samochodem Opel, pozostali oni na miejscu zdarzenia. Pozostali poszkodowani (kierowca Mercedesa i kierowca Iveco) zostali zabrani przez LPR oraz ZRM do szpitala. Działania zastępów polegały również na sprawdzeniu instalacji paliwowych i elektrycznych w uszkodzonych pojazdach, kierowaniu ruchem, oświetleniu terenu akcji oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni przy pomocy sorbentu.

Przed przybyciem pierwszego zastępu Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia udzielał pomocy poszkodowanym oraz następnie wspomagał kolegów w działaniach ratowniczych, funkcjonariusz KP PSP w Mogilnie, który w czasie wolnym najechał na wypadek.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Prokurator, Zakład Medycyny Sądowej, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały blisko 5h.

Zdjęcie: JRG Mogilno