Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w Miradzu (gm. Strzelno)

11 sierpnia 2019 r. (niedziela) ok. godz. 05:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Miradzu (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 5/40, SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi, który uderzył w przydrożne drzewa. Samochodem podróżowały 4 osoby. ZRM przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do znajdujących się w pojeździe osób poprzez odcięcie dachu. Droga powiatowa została zablokowana, a ruch na tym odcinku odbywał się poprzez objazd. Po wykonaniu czynności dochodzeniowo – śledczych przez Policję uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe, Policja, Zakład Medycyny Sądowej, Prokurator, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie.

Działania zastępów trwały blisko 6h.

Zdjęcie: JRG Mogilno