Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w Szczepanowie (gm. Dąbrowa)

12 sierpnia 2019 r. (poniedziałek) ok. godz. 11:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Szczepanowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 5/40 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy OSP: SLRt z OSP Dąbrowa i GBA 2,5/16 z OSP Barcin (w ramach pomocy sąsiedzkiej).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy na poboczu drogi z rozbitym przodem. Po drugiej stronie jezdni znajdował się silnik rozbitego pojazdu oraz pożar około 20 m trawy. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która w momencie dojazdu jednostek Straży Pożarnej znajdowała się w karetce Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody na palącą się trawę oraz silnik, sprawdzeniu instalacji paliwowej oraz elektrycznej w pojeździe, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni przy pomocy sorbentu Compact. W wyniku zderzenia ranna została 1 osoba, którą ZRM przetransportował do szpitala.

Działania zastępów trwały ponad 2,5h.

Zdjęcia: OSP Dąbrowa.