Menu Zamknij

Kolizja 2 samochodów osobowych na DK 15 w Żabienku (gm. Mogilno)

16 sierpnia 2019 r. (piątek) ok. godz. 19:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych na DK 15 w Żabienku.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW oraz samochód KIA po kolizji. Ruch na drodze krajowej DK 15 odbywał się wahadłowo. W zdarzeniu został uszkodzony też pojazd SKODA, który przejeżdżał obok kolizji i na którego posypały się elementy z pojazdów które się zderzyły. Osoby podróżujące znajdowały się po za pojazdami bez obrażeń. W jednym z pojazdów podróżowało dziecko, które odniosło niewielkie obrażenia.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, usunięciu wycieku płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu, pomocy Policji w kierowaniu ruchem na drodze krajowej DK 15.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1h.

 

Zdjęcia: JRG Mogilno