Menu Zamknij

Kolizja 4 samochodów osobowych na DK15 w okolicach Żabna (gm. Mogilno)

22 września 2019 r. (niedziela) ok. godz. 10:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 4 samochodów osobowych na DK15 na wysokości Żabna (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano cztery samochody osobowe, które brały udział w zdarzeniu. Trzy pojazdy stały na DK15 całkowicie ją blokując. Samochód Honda oddalony był o ok 50 metrów od zdarzenia i stał w bocznej drodze. Łącznie pojazdami podróżowało 9 osób w tym dwoje dzieci. Wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami. Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. W wyniku zdarzenia jedno dziecko zostało zabrane na obserwację do szpitala w Inowrocławiu. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sprawdzeniu szczelności układów paliwowych. Rozlane płyny eksploatacyjne zostały usunięte przy użyciu sorbentu. Po zakończeniu czynności przez Policję pojazdy zostały usunięte z drogi krajowej na pobocze.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2h.