Menu Zamknij

Wypadek 3 samochodów w Czerniaku (gm. Mogilno)

27 września 2019 r. (piątek) ok. godz. 13:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 3 samochodów (osobowego, ciężarowego i busa) na DK15 na wysokości miejscowości Czerniak (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 5/40, 2xSLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno oraz do kierowania ruchem na wyznaczonym objeździe zastępy GCBA 5/32 i SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy pojazdy po zderzeniu. Pojazd Toyota znajdował się na drodze krajowej DK15. Podróżowały dwie osoby. Samochód Mercedes znajdował się w przydrożnym rowie. Samochód ciężarowy znajdował się ok 100 metrów od zdarzenia na polu. Droga całkowicie zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na jednoczesnym udzielaniu pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie oraz wykonywaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznym do poszkodowanego mężczyzny z samochodu osobowego. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. W pojazdach odłączono akumulatory, zakręcono instalację LPG w Toyocie. W związku z koniecznością wyznaczenia objazdów i małą ilością policjantów strażacy pomagali w kierowaniu ruchem drogowym. Rozlane płyny eksploatacyjne zebrano przy użyciu sorbentu.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Prokurator, Zakład Medycyny Sądowej, pomoc drogowa, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie, D-ca JRG Mogilno.

Działania zastępów trwały około 5h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)