Menu Zamknij

Dachowanie samochodu osobowego na DK15/25

2 października 2019 r. (środa) ok. godz. 06:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na DK15/25 na wysokości miejscowości Ciechrz (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GCBA 5/35 z OSP Strzelno i GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy znajdujący się poza drogą DK15/25. Wewnątrz znajdował się uwięziony mężczyzna – przytomny. Na miejscu obecny był zespół PRM, który udzielał pomocy poszkodowanemu. Jeden pas ruchu zablokowany.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Następnie w obecności ratowników medycznych mężczyznę przetransportowano do karetki na noszach. Poszkodowany został zabrany do szpitala. W dalszej części działań z jezdni zmyto naniesione na drogę błoto przy pomocy szybkiego natarcia. Ratownicy kierowali ruchem drogowym.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 2,5h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)