Menu Zamknij

Kolizja 3 samochodów osobowych na DK15/25

2 października 2019 r. (środa) ok. godz. 06:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 3 samochodów osobowych na DK25 na wysokości miejscowości Ciechrz (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo (przekierowano z wypadku samochodu osobowego, który miał miejsce pół godziny wcześniej na tym samym odcinku DK15/25).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody osobowe po zderzeniu znajdujące się na jednym pasie ruchu DK15/25. W każdym pojeździe podróżowali tylko kierowcy, którzy znajdowali się poza pojazdami bez obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania w pojazdach, zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Po wykonaniu czynności przez Policję pojazdy usunięto na pobocze DK15/25 w celu przywrócenia jej drożności.

Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji.

Działania zastępów trwały około 1,5h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)