Menu Zamknij

Kolizja samochodu osobowego i ciągnika rolniczego na DK15 w Wylatowie (gm. Mogilno)

18 października 2019 r. (piątek) ok. godz. 21:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego i ciągnika rolniczego z przyczepami w Wylatowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 5/40 i GCBA 9/60 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi po kolizji z ciągnikiem rolniczym. Osoby podróżujące poza pojazdami. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielał funkcjonariusz KP PSP w Mogilnie. Jeden pas drogi krajowej DK15 zablokowany, ruch odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej oraz sprawdzeniu szczelności układu olejowego i paliwowego – wyciek zneutralizowano, pozostałości usunięto. Po dojeździe zespołu PRM przekazano poszkodowanych pod opiekę ratowników medycznych. Po dokonaniu badań wszyscy podróżujący pozostali na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzenia działań kierowano ruchem drogowym na DK15.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2,5h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)