Menu Zamknij

Wypadek samochodu ciężarowego i motoroweru w Jeziorach Wielkich

18 października 2019 r. (piątek) ok. godz. 23:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego i motoroweru w Jeziorach Wielkich.

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano motorower po kolizji z samochodem ciężarowym. Kierujący motorowerem znajdował się na jezdni z obrażeniami. Kierowca MAN-a bez obrażeń poza pojazdem. Ruch na drodze krajowej DK25 odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu kierującemu motorowerem kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej przez założenie opatrunków, odłączeniu akumulatora w motorowerze oraz zabezpieczeniu przed wyciekiem paliwa ze zbiornika. Po dojeździe na miejsce zespołu PRM przekazano poszkodowanego pod opiekę ratowników medycznych. Po przebadaniu podróżującego motorowerem zabrano do szpitala. Teren akcji oświetlono oraz uprzątnięto płyny eksploatacyjne z drogi przy użyciu sorbentu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 3h.

Zdjęcie: OSP Jeziora Wielkie