Menu Zamknij

Kolizja samochodu ciężarowego na DK 15 w Goryszewie (gm. Mogilno)

19 listopada 2019 r. (wtorek) ok. godz. 02:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o przewróconym samochodzie ciężarowym na DK 15 na wysokości Goryszewa (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 + przyczepka ratownictwa chemicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy OSP: GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo i GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zestaw ciężarowy (ciągnik siodłowy z naczepą z ładunkiem wełny mineralnej) leżący na boku na DK 15. Ze zbiornika samochodu wylewał się olej napędowy. Kierowca samochodu był przytomny, znajdował się poza pojazdem. Droga całkowicie zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zneutralizowaniu wycieku oraz zebraniu pozostałego paliwa do beczki. Zadysponowany ciężki holownik pomocy drogowej postawił zestaw na koła i po zabezpieczeniu ładunku odholował na pobliski parking. Kierowca samochodu ciężarowego po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzeniu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, specjalistyczna pomoc drogowa, Przedstawiciel GDDKiA.

Działania zastępów trwały około 8h.

Zdjęcia: JRG Mogilno