Menu Zamknij

Pożar mieszkania w kamienicy przy ul. Rynek w Mogilnie

24 listopada 2019 r. (niedziela) ok. godz. 18:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ul. Rynek w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 5/40 i GCBA 9/60 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy OSP: GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo, GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo oraz GCBA 5/32 i GCBA 9,2/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie oraz widoczne płomienie w budynku wielorodzinnym w mieszkaniu na parterze. Część mieszkańców kamienicy znajdowała się na zewnątrz budynku. Z ich informacji wynikało ze wewnątrz mieszkania znajduje się jedna osoba.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody na źródło ognia, wyważeniu drzwi wejściowych do mieszkania i przeszukaniu go pod kątem obecności osób. Wewnątrz mieszkania podczas pożaru nikt nie przebywał. Jednocześnie ratownicy przeszukując kamienicę ewakuowali z piętra dwie kobiety z rocznym dzieckiem. Odłączono instalacje: elektryczną oraz gazową w mieszkaniu. Po oddymieniu budynku, sprawdzeniu wszystkich mieszkań w kamienicy pod kątem obecności gazów niebezpiecznych (brak zagrożenia) wyniesieniu nadpalonego wyposażenia mieszkania, pozwolono powrócić lokatorom do swych mieszkań. Około godziny 22:00 zastęp GBA 2,5/16 z JRG Mogilno udał się na miejsce pożaru w celu sprawdzenia pogorzeliska.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe.

Działania zastępów trwały około 3h.

Zdjęcie: OSP Gębice