Menu Zamknij

Kolizja samochodu ciężarowego w Wydartowie (gm. Trzemeszno, pow. Gniezno)

3 lutego 2020 r. (poniedziałek) ok. godz. 05:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał od dyżurnego SKKP w Gnieźnie zgłoszenie o kolizji samochodu ciężarowego w Wydartowie (gm. Trzemeszno, pow. Gniezno).

Do działań w ramach „pomocy sąsiedzkiej” dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie. Dodatkowo dyżurny SKKP w Gnieźnie skierował zastępy z Trzemeszna i Gniezna.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy MAN wraz z naczepą, który znajdował się częściowo w rowie a częściowo na DK15 i blokował całkowicie jeden pas ruchu w kierunku Inowrocławia. Kierowca ciężarówki znajdował się poza pojazdem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. Po przybyciu na miejsce PRM poszkodowanego przekazano załodze karetki. Następnie po przybyciu zastępu z JRG Gniezno przekazano dowodzenie właściwemu terytorialnie dowódcy. Na czas działań ruch odbywał się wahadłowo a następnie Policja wyznaczyła objazd.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów z JRG Mogilno trwały około 45min.

Zdjęcie: JRG Mogilno