Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego na DK 62 w Sławsku Dolnym (gm. Strzelno)

6 marca 2020 r. (piątek) ok. godz. 14:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na DK 62 w Sławsku Dolnym (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 5/40 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi, który uderzył w drzewo. Samochód znajdował się poza jezdnią. Nieprzytomny kierowcę z rozbitego samochodu wyciągnęli świadkowie zdarzenia. Kierowca samochodu podróżował sam.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu OSP polegały na sprawdzeniu podstawowych czynności życiowych (oddech i tętno prawidłowe) oraz wykonano badanie wstępne urazowej. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce ZRM, poszkodowany został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. W trakcie działań została podjęta decyzja przez ZRM o zadysponowaniu LPR na miejsce zdarzenia. Zastęp wyznaczył oraz zabezpieczał miejsce lądowania LPR.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl), JRG Mogilno